Wesele krok po kroku – część 2

W części pierwszej zakończyliśmy na określeniu budżetu naszego wesela oraz zarezerwowaniu sali oraz kościoła. Najważniejsze kwestie mamy więc „zaklepane” - przejdźmy zatem do szczegółów, które  również musimy dograć. Poniższe kroki powinniśmy odbyć kilka miesięcy przed ślubem, aby w razie czego mieć jeszcze sporo czasu na poprawki i pokonanie niespodziewanych trudności.

KROK 4  - załatwienie formalności

Ślub to nie tylko wydarzenie o randze emocjonalnej, rodzinnej czy duchowej – jest to również poważny krok w sensie prawnym, wymagający dopełnienia szeregu formalności. Dlatego, planując naszą uroczystość, przede wszystkim musimy odwiedzić Urząd Stanu Cywilnego, gdzie dowiemy się, jakie dokumenty należy przygotować. Warto też zadbać o stronę kościelną i odpowiednio wcześnie odbyć kurs przedmałżeński. Co bardzo istotne, warto zasięgnąć porady znajomych, którzy niedawno uczestniczyli w takim kursie, aby wybrać miejsce, gdzie jest on organizowany w ciekawy sposób i na odpowiednim poziomie. Wówczas, poza „odbębnieniem” wymagań ślubu konkordatowego, będzie on również okazją dl wzajemnego poznania się pod kątem psychologii oraz radzenia sobie z ewentualnymi konfliktami, a także do poznania siebie i uświadomienia sobie swoich aspiracji, oczekiwań, a także zalet oraz wad.

KROK 5 – suknia ślubna

Suknia ślubna, podobnie, jak tort weselny, stanowi najszerzej komentowane zjawisko, warto więc poświęcić odpowiednio dużo czasu na jej wybór. Wybierając suknię ślubną, warto wziąć pod uwagę nie tylko aktualną modę, ale też figurę panny młodej, bowiem ma ona przede wszystkim czuć się i wyglądać pięknie, a niekoniecznie ślepo podążać za trendami. Warto też uwzględnić porę roku, w jakiej odbędzie się ślub, a co za tym idzie – temperaturę. W większości przypadków suknie szyte są na miarę, dzięki czemu świetnie leżą. Mimo to, warto też przyjrzeć się, czy w danym modelu będzie można swobodnie poruszać się oraz tańczyć, co, niestety, nie zawsze jest możliwe ze względu na sztywny gorset lub długi (nawet podpinany) tren. Warto też pamiętać, że suknia ślubna niekoniecznie musi być biała – coraz częściej zdarzają się modele, posiadające mocne akcenty kolorystyczne w rozmaitych barwach, nie wyłączając czarnej. Tego rodzaju suknia nie tylko wygląda bardzo oryginalnie, ale tez umożliwia dobranie butów w kolorze innym, niż biały czy écru, dzięki czemu będzie można ich używać nie tylko w dniu ślubu. Jeśli decydujemy się na taką suknię, pamiętajmy, że najlepiej, aby kolor powtórzył się np. w poszetce czy kamizelce Pana Młodego, a także na sali weselnej, np. w dekoracjach stołów.

KROK 6 – garnitur Pana Młodego

Wybór odpowiedniego garnituru dla Pana Młodego jest równie istotny, jak dobranie sukni dla Panny Młodej. Co więcej, Pan Młody najprawdopodobniej będzie używać garnituru ślubnego również w innych sytuacjach, warto więc zainwestować w odpowiednią jakość oraz krój. I znów, podobnie, jak w przypadku sukni Panny Młodej – liczą się nie tyle aktualne trendy, ile figura i wzrost Pana Młodego. Najlepiej jest wybrać garnitur w miarę neutralny, a następnie dodać do niego ciekawe dodatki, które pozwolą podkreślić niezwykły charakter uroczystości oraz wprowadzić nieco przekory w nieco sztywny, oficjalny styl. Możemy więc zaszaleć z nietypową, barwną koszulą, a także dodać ciekawy musznik, krawat, pasek czy buty.

 

O serwisie

Poradnik dotyczy organizacji przyjęcia weselnego. Na stronie znajdziesz informacje o tym, jak urządzić wspaniałe wesele bez zbędnych kosztów a żeby wszyscy dobrze się bawili.

Kontakt

kontakt@hotelpzm.pl

Galeria